Coraz więcej Polaków korzysta z aut na abonament

Chcesz wymieniać samochód na nowy cyklicznie, co rok lub co dwa lata? Nie ma najmniejszego problemu, jeśli wybierzesz opcję zakupu auta w abonamencie. Nie będziesz musiał wtedy osobno opłacać jego serwisowania i ubezpieczenia. Przestaniesz się też martwić dużą utratą wartości. Wszystko w ramach niewygórowanych rat. Jeśli takie warunki zadawalają cię, to z pewnością skorzystasz z abonamentu samochodowego.

Abonament nie tylko na telefon czy telewizję

Auto na abonament jeszcze kilka lat temu brzmiałoby jak kompletna abstrakcja, ale teraz to jedna z najczęściej wybieranych form zakupu. Polacy w ten sposób kupują, bo w wielu kręgach samo posiadanie auta przestało być czymś wyjątkowym. Własność staje się przeżytkiem już nie tylko ze względu na koszty. Tą zależność w pierwszej kolejności zrozumiały przedsiębiorstwa, które w wielu przypadkach korzystają z wynajmu długoterminowego. Auto na abonament teraz przeżywa prawdziwe prosperity wśród klientów indywidualnych.

Wynajem długoterminowy dla każdego

To co zaważyło na sukcesie tej formy finansowania to fakt jej dostępności. Powszechnie można zakupić auto na abonament w każdym niemalże salonie samochodowym. To nic skomplikowanego, należy tylko opłacać comiesięczny czynsz, ustaloną wcześniej stałą kwotę. Program taki działa przez okres dwóch, trzech lub czterech lat. Po zakończeniu umowy pojazd można wymienić i to bez konieczności zaciągania kredytu. Auto na abonament to same zalety, wygoda i brak dodatkowych wydatków. Ponadto w miesięczną ratę wliczone są koszty serwisu i napraw, a także ubezpieczenie OC, AC czy NNW w skali całego roku.

Auto na abonament – drogo czy tanio?

Decyzja wykupu auta na abonament łączy się z poważnymi sumami, ale to niewiele w stosunku do tego, jak dużo na wartości traci nowy samochód wyjeżdżający z salonu. Ten fakt będzie zmartwieniem dla dealera. Kupując auto na abonament nie trzeba też się martwić przeglądami gwarancyjnymi czy formalnościami w wydziale komunikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *