Gdzie korzystnie ubezpieczyć auto zakupione w leasingu?

Kupiłeś auto w leasingu? Dowiedz się, gdzie najkorzystniej będzie je ubezpieczyć. Bardzo często towarzystwa leasingowe oferują bezpośrednio po dokonanym zakupie pakiet ubezpieczeniowy. Czasem jednak warto zastanowić się, czy wykupienie innej polisy dostępnej na rynku nie byłoby bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Warto kierować się kilkoma wskazówkami zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Ubezpieczenie auta w leasingu – minimum formalności

Z pewnością walorem tego rozwiązania jest brak dodatkowych formalności. Nie trzeba poszukiwać oferty ubezpieczyciela, a najczęściej sam dealer jest w stanie zając się wszystkimi dokumentami w tej sprawie. Wszystko zależy od podpisanej umowy leasingowej. Ubezpieczenie auta w leasingu może zostać wliczone do comiesięcznej raty. Standardowo to dotyczy OC, a także Auto Casco (AC) i polisy dotyczącej następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW. Towarzystwa leasingowe proponują swoim klientom wykup pakietu ubezpieczeniowego. Czy są one opłacalne?

Adekwatna wartość do ofert na rynku

Zdarza się, że firmy leasingowe współpracują z określonymi ubezpieczycielami. Wybór niestety często pada na tych droższych, bo działają w ramach tej samej grupy kapitałowej. Zanim klient podejmie decyzje powinien sprawdzić wartość innych ofert ubezpieczeniowych dostępnych na rynku. Jeśli tego się nie zrobi, to ubezpieczenie auta w leasingu może być przepłacone. Jednak nie ma w tym reguły i takie przypadki to rzadkość. Działają w Polsce towarzystwa leasingowe, które przedstawiają oferty wręcz korzystne dla swoich klientów.

Zawsze porównuj oferty!

Ubezpieczenie auta w leasingu to oszczędność czasu i brak jakichkolwiek opłat manipulacyjnych. Należy pamiętać, że często z towarzystwem leasingowym można negocjować warunki. Warto też sprawdzić zapisy zawarte w umowie leasingowej. Jeśli ubezpieczyciel jest wskazany „na sztywno”, to istnieją małe szanse, aby zejść z ceny. Z tego też powodu zawsze warto porównać oferty, zapoznać się z nimi, aby mieć pewność, że nie przepłaciliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *