Jak funkcjonuje kalkulator leasingowy?

Podstawowe narzędzie przed zakupem auta

Kalkulator leasingowy wkrótce stanie się narzędziem, które będzie używane za każdym w momencie pierwszych przymiarek do zakupu auta firmowego. Bez generowania kolejnej dawki stresu w salonie będziemy już w stanie określić nasze wymagania, gdyż poznamy potencjalną wycenę poprzez koszty leasingu. Jednak to nie jest jedyny parametr, od którego tak naprawdę zależy.

Co wchodzi w skład kosztów leasingu?

Rozważ możliwe formy finansowania zakupu auta firmowego. Wydawałoby się, że podanie wyceny to wszystko, ale w skład kosztów leasingu wchodzą inne parametry, które wchodzą w grę w kwestii uzyskania rzetelnej symulacji kosztów. Jednym z nich będzie okres finansowania, czyli czas, podczas którego będziemy spłacać nasze zobowiązanie. Kolejnym krokiem będzie ustalenie modelu samochodu i wyposażenie. W ten sposób dostrzeżemy, czy nas stać na droższe auto, czy będziemy zmuszeni zakupić nieco tańszy typ. Kalkulator leasingowy poda nam wysokość wpłaty początkowej oraz miesięcznej raty, a także harmonogram spłat.

Spotkaj się z doradcą

Używany przez nas kalkulator leasingowy pozwala na wstępny szacunek w ofercie leasingowej. Jest to pożyteczne rozwiązanie, ale zawsze też warto spotkać się z doradcą i z nim porozmawiać o dodatkowych opcjach, zadać pytania, które pozwolą na stworzenie bardziej atrakcyjnej oferty niż ta, którą początkowo sobie wyliczyliśmy. Kalkulator leasingowy zawsze opiera się na standardowych założeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *