Skonfiguruj swój kredyt na Volkswagena Golfa

Zakup w formie leasingu w pigułce

Chcą zakupić Volkswagena Golfa możesz wybrać kredyt samochodowy lub leasing. Obecnie oba sposoby finansowania są dostępne osobom fizycznym, jak i też podmiotom gospodarczym. Warto z tego powodu przyjrzeć się bliżej wadom i zaletom rozwiązań, tak aby pozostało tylko cieszyć się z auta VW Golf. Leasing różni się od kredytu samochodowego kilkoma kwestiami i z roku na rok jest coraz częściej wybierany przez wielu klientów. Jak to działa? Jakie są jego rodzaje? Co wpływa na zdolność leasingową?

Czym jest leasing?

To forma finansowania pojazdu, która najczęściej wybierana jest przez podmioty gospodarcze. Należy wymienić leasing operacyjny, który działa na zasadach dzierżawy lub najmu. Istnieje też leasing finansowy, który przypomina sprzedaż na raty. Osoby prywatne mogą korzystać z leasingu konsumenckiego. To rozwiązanie, które nie wymaga posiadania dużej kwoty gotówki, a nakłada na nabywcę auta konieczność spłaty comiesięcznych zobowiązań.

Ile kosztuje VW Golf? Leasing prawdę ci powie

Każdy model z salonu samochodowego jest w inny sposób wyceniany przez leasingodawców. Po jego nabyciu udostępnia go leasingobiorcy w ramach wcześniej ustalonych warunków opłaty, czyli w ratach. Należy rozróżnić raty kapitałowe od rat odsetkowych. Te pierwsze to spłata wartości początkowej samochodu. Z kolei odsetkowe z tytułu finansowania, to kwoty ustalone przez leasingodawcę. Trzeba też pamiętać o opłacie wstępnej i ewentualną opłatą końcową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *