Warto być dodatkowo ubezpieczonym – AC, twoja nieobowiązkowa ochrona auta

Przezorny, zawsze ubezpieczony, nie da się ukryć, że w tych słowach jest zawarte ziarno prawdy. Nie każda polisa jest taka, aby ją wykupić, ale wybierając ubezpieczenie AC można zadbać o kilka bardzo istotnych szczegółach. To pewna inwestycja, gdyż wszystkie warunki będą znane od samego początku.

Czym jest Autocasco?

To jedno z ubezpieczeń komunikacyjnych o charakterze nieobowiązkowym, które jest w stanie pełnić dodatkową ochronę dla naszego auta. Taka forma zabezpieczenia sprawia, że możliwe będzie uzyskanie odszkodowania w sytuacji, gdy pojazd, który używamy został skradziony, zniszczony lub z naszej winy uległ uszkodzeniu podczas wypadku. Ubezpieczenie AC ma różne zakresy, przed wyborem określonego pakietu warto zapoznać się ze szczegółami.

Dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne dla kierowców

Bardzo często, ubezpieczenie AC jest sprzedawane w pakiecie z obowiązkowym OC i innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi, m.in. NNW oraz assistance. Przeglądając oferty należy zadbać o zakres wykupionego ubezpieczenia, a nie o to, aby było najtańsze. Nie cena jest w tym przypadku najważniejsza, a to co w sobie zawiera. Niestety ubezpieczenie AC wykupuje tylko około 27% Polaków, którzy nie przestraszyli się wielkości składki. Mogą spać spokojnie, nawet gdy sami spowodują stłuczkę.

Zanim zakupisz autocasco

Ubezpieczenie AC różni się w zależności od firmy. To indywidualna kwestia ustalana przez każde towarzystwo. Jednak optymalna polisa powinna zawiera kilka konkretnych zapisów. Jeśli chodzi o zakres, to dobrze byłoby, gdyby obejmowało zderzenia z innymi pojazdami, zwierzęciem, osobą czy też przedmiotem. Można wykupić ochronę na wypadek wystąpienia żywiołu, jak np. uderzenie pioruna czy zniszczenia wynikające z powodzi. Ważna jest też suma ubezpieczenia, zwłaszcza gdy posiadasz bogato wyposażony pojazd. Nowe auta szybko tracą na wartości, dlatego warto zadbać o stałą sumę ubezpieczenia. Często towarzystwa leasingowe proponują atrakcyjnego pakiety OC i AC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *